Dani Áron | Válogatott cikkek

"If you want a guarantee, buy a toaster!" - Clint Eastwood

Hány érmed van?
Blogbejegyzés a régi sportolói oldalamról (2014)
Egy ideje már kinőttem belőle, hogy az érmeimet számolgassam, pedig gyerekként ez még elképzelhetetlennek tűnt. Amikor Kolonics György azt mondta nekünk negyedikben, hogy nem tudja mennyi érme van, nem akartunk hinni a fülünknek. Hogy lehet az ilyet nem tudni? Az évek múlásával aztán persze én is felhagytam a leltározással,  van viszont egy érem, amit még most, felnőttként is érdemes számon tartani: a magyar bajnoki érmeket! Eddig még sosem számoltam össze, úgyhogy gyorsan táblázatba szedtem: a felnőtt bajnoki érmek természetesen külön kategóriát képviselnek, így azokat külön szedtem a korosztályosoktól. Először 2009-ben indultam Felnőtt Bajnokságon, akkor 10. lettem akadályon. A következő évben fedettpályán 1500 méteren ötödik., 3000 méteren pedig negyedik lettem, nyáron pedig megszereztem az első érmemet, egy ezüstöt akadályon. A következő évben sajnos lecsúsztam a dobogóról akadályon, de a mezei csapattal szereztünk egy bronzot. 2012-ben két ötödik helyet szedtem össze 1500 és 5000 méteren. 2013-ben végül megszereztem az első Fenőtt Magyar Bajnoki érmemet is:

2017; 3000m st 2016; 3000 st

A korosztályos bajnokságokon összesen 23-szor sikerült érmet szerezni, és sosem voltam negyedik. Tíz évnyi atletizálás alatt 8 db bajnoki érmet tudtam összekaparni. Az első bajnokságomon, első éves serdülőként csak hatodik voltam, de a Kismaratoni OB-n már kaptam egy bronzot. A következő évben már harmadik, míg utolsó éves serdülőként második voltam 3000 méteren. Ifiként csak másodévesként tudtam labdába rúgni, ekkor szereztem az első bajnoki aranyamat is, 2000 méter akadályon. Juniorként mindkétszer megnyertem a fedettpályás 3000 métert, és volt egy harmadik helyen a Mezei OB-ról (ez máig az egyetlen egyéni érmem mezőn) és 800-ról is. Utánpótlás korúként kétszer nyertem akadályon, háromszor voltam második (3000m ak, 800m, 10 000m) és kétszer harmadik (1500m, 4x400m), illetve van egy csapat aranyam is félmaratonról. Ezek a számok értelemszerűen már nem lesznek nagyobbak: