Tegnap került sor a szokásos BEAC évzáróra, ahol Imre bá röviden értékeli a BEAC atlétáinak éves teljesítményét és szól néhány szót a klub helyzetéről, a legtöbben pedig nem csak Imre bá dicsérő szavaiban, jó tanácsaiban és megrovásaiban részesülünk, hanem valamilyen tárgyi ajándékban is. Idén is hazavihettem egy szép kupát, minek következtében előbújt belőlem a gyermek, aki még lelkesen számolgatta, hogy mikor éri el a századik érmét, vagy minden erejével azon volt, hogy kupák számában túlszárnyalja barátait.
A 2007-es évben nem kaptam kupát, mivel Imre bá - nagy óra-rajongó révén - inkább méregdrága karórákkal ajándékozott meg minket, ekkor kaptam a Zeppelinemet. 2008-ban azonban akkora ereklyét kaptam, amihez képest a két évvel korábbi méretében eltörpül.
Péter Bácsiról nem lehet eléggé őszintén beszélni puszta szavakkal - mondaná Imre bá és Pista bá is, mégis elengedhetetlen írni róla néhány kósza mondatot, hogy ki is volt ő, és mit jelentett a BEAC-nak. Bár már jó 30 éve nincs közöttünk, edzőink mégis olyan nagy tisztelettel és szeretettel beszélnek róla, hogy az számunkra is már-már érezhetővé, tapinthatóvá teszi jelenlétét. Imre bácsiék az ő szellemében vezetik immáron majd két évtizede a szakosztályt, s én magam valami olyan szintű értékvesztést érzek vele kapcsolatban, amit nem tudom pótolni tudunk-e majd 30-40 év múlva. Mindig amikor Imre bá oda vezet Péter Bácsi fiához, a Bácsalmási Lászlóhoz, kicsit elszégyellem magam, hogy akkor nekem most nagy dolgokat kellene itt tennem. (Péter bácsiról a BEAC Atlétika honlapján olvashattok még többet.)
2010 decemberében elhunyt Dr. Nyerges Mihály, a BEAC válogatott atlétája, a MASZ egykori főtitkára, és a TF korábbi dékánja, illetve tanszékvezetője. Imre bácsiék már a Dr. Bácsalmási Péter Emlékversenyen is igyekeztek tisztelegni személye előtt, amikor a 800 méteres versenyszámot az ő emlékének ajánlották. Az idei ünnepségen négyen részesültünk a róla elnevezett díjból, amit a lánya adott át nekünk, egy jó erős kézszorítással, s némi, már-már zavarba ejtő meghatottsággal. Alakjáról a BEAC Atlétika és a Masz honlapján is megemlékeztek.
Országos versenyeken igen ritka, hogy kupával díjazzák a dobogósokat, a 2009-es mezei OB-n viszont nem csak érmet, hanem 20000 ft-os vásárlási utalványt és kupát is kaptam a 3. helyezésemért. A következő évben az Urban Cross volt még pénzdíjas verseny, amit törött kézzel kellett végig futni, de sikerült, és ismét kupát kaptam az első helyért. Másodjára az 2011-es utánpótlás OB-n fordult elő, hogy kupát is kapjak egy Masz versenyen, mivel a 3000 méteres akadályszám nem csak országos, hanem egyben Jeszenszky László emlékverseny is volt.
A Futapest versenyekre igazából azért kezdtem el járni, hogy gyűjtsek néhány kupát, de abban a két évben, amikor igazán aktív voltam, nem nagyon osztottak, hiába értem el rendszerint első helyezéseket. Végül pár évvel később, egy másik versenysorozat, a Bácsi-Kiskun megyei Fornetti-kupák Kecskeméti fordulóin nyertem kupákat 2008-ben és 2009-ben, ahova ugyancsak egy volt edzőtársammal közösen utaztunk le.
Visszakanyarodva az iskolához, az utolsó kupám, amim még van, - most, 2011 novemberében - azt még a 2006-os iskolakörért kaptam. Abban az évben sikerült először nyernem, s habár megjavítottam az iskolacsúcsot, a következő évben tovább faragtam az időmön (ez tizedik osztályban történt, de a hátralevő két évben sajnos már nem foglalkoztam a sulicsúcs megdöntésével, amit bánok is egy kicsit). Nagyon röviden ennyi lenne tehát, a kupák története...

A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.